سوله ورزشی و هزینه ساخت و خصوصیات سوله ورزشی هدف ما در این مقاله می باشد. برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید. ساخت سوله ورزشی یکی از کاربرد های سوله می باشد. سوله ها به دو صورت سبک و سنگین ساخته می شوند. سوله های سنگین اغلب در موارد صنعتی مانند کارخانجات صنعتی کاربرد دارند. امروزه برای ساخت سالن های ورزشی دیگر از مصالح سنگین و پر هزینه بتنی استفاده نمی شود. در عوض در ساخت سوله های ورزشی از سازه های فلزی و پیش ساخته مانند ساندویچ پانل دیواری و سقفی استفاده می شود.

"راه

برای ساخت سوله ورزشی از چه ابعادی باید استفاده کرد؟

زمین های ورزشی رشته های مختلف ابعاد متفاوتی دارند. اولین قدم برای ساخت سوله سبک  ورزشی این است که بدانید قصد ساخت سوله برای انجام چه ورزش هایی را دارید. این هدف ابعاد شما را مشخص می کند.

به عنوان مثال اگر برای ساخت سالن ورزشی بخواهید یک سالن چند منظوره برای ورزش های مختلف مثل فوتسال، والیبال و بدمینتون داشته باشید، متوجه می شوید بزرگترین ابعاد برای سالن فوتسال است، پس به ابعادی که مورد نیازتان است نزدیک می شوید.

ابعاد مورد نیاز برای زمین فوتسال

ابعاد مورد نیاز برای زمین فوتسال

ابعاد استاندارد زمین برای ساخت سالن فوتسال

طول=( حداقل  38 متر و حداکثر 48 متر) و عرض =(حداقل 18 متر و حداکثر 25 متر)

ابعاد استاندارد زمین بسکتبال : ( طول 28 متر و عرض 15 متر)

ابعاد استاندارد زمین والیبال :(طول 18 متر و عرض 9 متر)

ابعاد استاندارد زمین هندبال :(طول 40 متر و عرض 30 متر)

نکته: ابعادی که گفته شد ابعاد زمین ورزشی می باشد و فاصله استاندارد تا دیوار یا محل استقرار تماشاچیان  حداقل باید 2 متر باشد.

سوله ورزشی

سوله سبک

هزینه های ساخت سوله ورزشی

در ساخت اینگونه سوله ها به روش خر پایی عمل می شود که در آن از تیر ورقی سنگین استفاده می شود که به دلیل داشتن دهانه بزرگتر از 20 متر در سوله ها، بهترین روش ساخت آنها به صورت خر پایی می باشد.

در ساخت سوله می توان از تیر ورق هم استفاده کرد اما به دلیل گران بودن آن توصیه نمی شود و بهترین نوع ساخت سوله،  ساخت به روش خرپایی است.

برای اطلاع از قیمت به روز سوله به روش خرپایی بهتر از با مشاورین گروه بانک اطلاعات ساندویچ پانل در ارتباط باشیم.

با توجه به مزایا و قابلیت هایی که این نوع سوله ها دارند،افراد زیادی برای ساخت سوله ها، اقدام به خرید این نوع سوله می کنند.

سوله هایی که به روش خرپایی ساخته می شوند دارای ساختار محکم و مقاومی هستند، که می توان از آن ها در کاربرد های مختلف مثل استخرها و سالن های بدنسازی هم استفاده کرد.

خصوصیات سوله خرپایی

  1. وزن سبکتر سازه نسبت به روش های دیگر مثل تیر ورقی
  2. ساختار مقاوم در برابر باد، بارش سنگین برف، زلزله
  3. معماری زیبای سازه بخاطر وجود اشکال هندسی در سازه
  4. انتخاب نوع ظاهری سازه با در نظر گرفتن نظر کارفرما و بدون محدودیت ظاهری در اجرای سوله ورزشی

امیدواریم که مطالب مفیدی را در رابطه با ساخت سوله های ورزشی به شما به اشتراک گذاشته باشیم. اگرسوال و یا پیشنهادی دارید لطفا از طریق بخش “نظرات” با ما در میان بگذارید. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، شرکت آریان ساز دورود را به دوستان خود معرفی کنید… 🙏 🙏🙏🙏

5/5 - (5 امتیاز)